poniedziałek, 18 marca 2013

Ja Narysować Mange : Kobieta

Hejoo :D
Dziś będziemy rysować kobietę Manga :
Krok 1 :

Nic nadzwyczajnego, po prostu narysuj prosty zarys postaci który będzie nam służył jako szkielet.
Zauważ że postać ma wielkość siedmiu głów, ramiona znajdują się półtorej ( jedna i pół ) głowy na dół, a ich szerokość wynosi dwie głowy.
Szerokość bioder również wynosi dwie głowy, znajdują się one na wysokości mniej więcej 3-ech głów.
Na wysokości pięciu głów znajdują się kolana. Na tym etapie nie musisz być bardzo dokładny, ważne abyś zwrócił szczególną uwagę na zachowanie proporcji.
 Krok 2 :
Zauważ że możesz narysować linię od czubka głowy aż po palce u stóp a masa ciała będzie rozłożona równomiernie po obu stronach tej osi, dla zachowania równowagi.
Narysuj kontury ciała (grup mięśni), użyj podstawowych figur geometrycznych.
Na wysokości około dwóch i pół głowy znajduje się pępek, jak również łokcie jeśli ręce zwisają swobodnie.
Ręka zaczyna się od ramienia a dłoń kończy się w połowie uda.
Nogi są nieznacznie dłuższe niż górna część ciała.
Kobiecy tułów może tworzyć naturalną seksowną pozę poprzez umieszczenie ramion i bioder w pozycji skośnej.
Muszą być skierowane w odwrotnych kierunkach.

Krok 3 :
Nadszedł czas, aby naszkicować postać.
Zapoznaj się grupami mięśni aby dowiedzieć się jaki ramiona nogi i ręce mają kształt.
Staraj się używać zakrzywionych linii, nic w budowie człowiek nie jest proste jak linijka.
Musisz o tym pamiętać, zwłaszcza rysując kobietę tak więc wszystko rysuj przy pomocy zakrzywionych linii.
Teraz kiedy naszkicowałeś postać, zacznij wymazywać linie pomocnicze a zostaw tylko te które stworzą zaplanowany przez ciebie efekt końcowy.
Im twój rysunek będzie czystszy na tym etapie, tym kolejny będzie łatwiejszy.

Krok 4 ( ostatni ) :
Popraw wszelkie błędy powstałe w procesie tworzenia postaci, i wymaż nie potrzebne linie.
Ta lekcja ma służyć jako wskazówka pokazująca, jak skonstruować ciało.
Spróbuj tworzyć postaci w innych pozach, używając zasad tu zawartych. 
  Powodzenia w rysowaniu / Chubby ;**

Jak Narysować Mange : mężczyzna

Hejoo :D
Dziś zajmiemy się dalszym rysowaniem Mangi ( Anime )
Krok 1 :
Nic nadzwyczajnego, po prostu narysuj prosty zarys postaci który będzie nam służył jako szkielet.
Zauważ że postać ma wzrost 7 głów, ramiona znajdują się półtorej głowy w dół a ich szerokość wynosi dwie głowy (szersze - bardziej przypakowany XD, węższe - mniej).
Szerokość bioder wynosi około półtorej głowy i znajdują się mniej więcej na wysokości 3 głów, powinny być węższe od ramion.Na wysokości pięciu głów znajdują się kolana.Na tym etapie nie musisz być bardzo dokładny, ważne abyś zwrócił szczególną uwagę na zachowanie proporcji.


Krok 2 :
Zauważ że możesz narysować linię od czubka głowy aż po palce u stóp a masa ciała będzie rozłożona równomiernie po obu stronach tej osi, dla zachowania równowagi.
Narysuj kontury ciała (grup mięśni), użyj podstawowych figur geometrycznych. 
Na wysokości około dwóch i pół głowy znajduje się pępek, jak również łokcie jeśli ręce zwisają swobodnie.
Ręka zaczyna się od ramienia a dłoń kończy się w połowie uda.
Nogi są nieznacznie dłuższe niż górna część ciała.


Krok 3 :
Nadszedł czas, aby naszkicować postać.
Zapoznaj się grupami mięśni aby dowiedzieć się jaki ramiona nogi i ręce mają kształt.
Rysując postać mężczyzny większy nacisk kładziemy ma ramiona a nie jak w przypadku kobiety na biodra.
Pamiętaj, że ciało mężczyzny i kobiety różnią się od siebie!
Teraz kiedy naszkicowałeś postać, zacznij wymazywać linie pomocnicze a zostaw tylko te które stworzą zaplanowany przez ciebie efekt końcowy.
Im twój rysunek będzie czystszy na tym etapie, tym kolejny będzie łatwiejszy.


Krok 4 ( ostatni ) :
Teraz poprawiamy wszelkie błędy powstałe w procesie tworzenia postaci i wymazujemy niepotrzebne linie.

Ta lekcja ma służyć jako wskazówka pokazująca, jak skonstruować ciało.
Spróbuj tworzyć postaci w innych pozach, używając zasad tu zawartych.

                                            
                               Powodzenia w rysowaniu / Chubby ;**

piątek, 15 marca 2013

Jak narysować Mange

   Jak narysować Mange ( Anime )
                                   
    Krok 1 : Rysujemy koło i dzielmy je na 6 części, tak jak na zdjęciu powyżej.

Krok 2 : Malujemy oczy i brodę.

Krok 3 : Zmazujemy linie, malujemy włosy, szyje, nos i usta.


Krok 4 : Malujemy ubranie.

Krok 5 : Dodajemy tło, lub jakieś rzeczy otaczające naszą postać, lub stojące koło niej.

Krok 6 : Kolorujemy.

Krok 7 : Usuwamy ( mażemy ) linie.

Pracowałam w Paint Tool SAI'u , zajeło mi to ok. 2 godziny.

Pozdrawiam Chubby  ;***

Pamiętniczek Chubby ( 1 )

 Hejoo :D
To ja Chubby, dziś byłam w filharmonii, grali fajne melodie np. Tytanika.
Jak wróciłam do domu śpiewałam na KaraokeParty. 
Potem weszłam na  facebook'a.
Mam dużo lajk'ów :D 
Założyłam potem konto na YouTube.
 Na razie nie będę wrzucać filmików, mama za słaby komputer :c 
Ale na urodziny dostane nowego :D 
Potem poszłam na spacer do parku. 
Jak wróciłam bawiłam się z młodszym bratem. 
Zagrałam na Playtation i poszłam spać. ZzZzZz...